close
تبلیغات در اینترنت
تنوع فعالیتهای بسیج در بعد فرهنگی .
«فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ ما جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَكُمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَكُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ الله عَلَى الْكاذِبِينَ» سوره آل عمران آيه 61 «پس هركس در اين باره پس از دانشى كه تو را حاصل آمده، با تو محاجه كند، بگو: بياييد پسرانمان و پسرانتان و زنانمان و زنانتان و ما خويشان نزديك و شما خويشان نزديك خود را فرا خوانيم؛ سپس مباهله كنيم و لعنت خدا را بر دروغ‏گويان قرار دهيم»موضوعات

نویسندگان

آرشیو مطالب

لینکستان

مراجع تقليد


نرم افزار وبآواي وبلاگ

نقدی :تنوع فعالیتهای بسیج در بعد فرهنگی

نقدی :تنوع فعالیتهای بسیج در بعد فرهنگی


رئیس سازمان بسیج اهم فعالیت های این سازمان را در بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برشمرد.


به گزارش پایگاه اراده ملی ،سردار محمدرضا نقدی در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دوم سیما، با اشاره به تاکید اسلام بر اجتماع و ظهور آن در نمازهای جماعت، نماز جمعه و حج گفت: نظام اسلامی هم برخلاف ظالمان، مردم را همیشه در صحنه می خواهد، بسیج هم از همین جنس است.

وی بر بسیجی بودن همه کسانی که دل در گرو انقلاب و آرمانهای امام دارند تاکید کرد و افزود: مرداد امسال نیروهای سازمان یافته بسیج از مرز 20 میلیون نفر گذشت و شاخه های آن به ویژه پس از جنگ و فرمان امام مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی و طلاب اضافه شد به گونه ای که هم اکنون در 22 قشر بسیج داریم.

نقدی تصریح کرد: هر قشر بسیج تلاش می کند تا قشر خود را به سمت اسلامی شدن بیشتر برای تحقق جامعه اسلامی و سپس تمدن اسلامی به پیش ببرد.

وی مهمترین کار امسال بسیج را مجمع فرماندهان پایگاههای بسیج با حضور نزدیک به 50 هزار فرمانده اولین بار و شرفیابی به محضر رهبر معظم انقلاب برشمرد و گفت: در این هفته همچنین میقات صالحین را در میعادگاه های نماز جمعه داشتیم، حلقه هایی که بالغ بر 200 هزار از آنها با هدف تربیتی و خودسازی تشکیل شده اند.

وی افزود: روز شنبه افتتاح همزمان 1000 سالن ورزشی را هم شاهد بودیم که در عرض کمتر از 1 و نیم سال، بسیج توانست 1000 سالن را با هزینه ای کمتر از 30 درصد هزینه معمول بسازد.

رئیس سازمان بسیج از جمله دیگر برنامه های اجرا شده در هفته بسیج را تجلیل از زنان نمونه و نخبه، تجلیل از پیشتازان اقتصاد مقاومتی، رزمایش بین المقدس در سراسر کشور و جشنواره بین المللی مقاومت در 12 رشته از 77 کشور جهان با بیش از 5000 اثر ذکر کرد و گفت: امروز هم اجتماع بزرگ خواهرانی را داریم که به حجاب برتر پیوسته اند.

وی در ادامه به وظایف بسیج اشاره کرد و افزود: اولین وظیفه ساختن خود است و رسیدن به سطحی که رهبری انتظار دارند به همین جهت حلقه های صالحین درست شده و وظیفه دیگر امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد صمیمانه است.

نقدی تصریح کرد: با توجه به اولویت های اقتصاد و علم در توصیه های رهبری، در این دو عرصه هم فعالیت می کنیم به این شکل که ستاد دانشجویان را سامان داده ایم، پژوهشکده های مجازی و مراکز حمایت از تحقیقات داریم.

وی گفت: با کمک حوزه بسیج اساتید قدمهای موثری برای تحول در علوم انسانی برداشته شده و در کشاورزی هم نزدیک به 9000 پایگاه بسیج در روستاها داریم که با اتصال به بسیج مهندسان کشاورزی، روشهای علمی را به کشاورزان آموزش می دهند.

نقدی :تنوع فعالیتهای بسیج در بعد فرهنگی

سردار نقدی فعالیت های بسیج در بعد فرهنگی را بسیار متنوع و گسترده دانست و گفت: از جمله یک پایگاه نمونه 200 نفر حافظ چند جزء و کل قرآن را تربیت کرده و علاوه بر آن راهیان نور نمونه دیگریست که 4 هزار زائر را شاهد بوده است، هم اکنون هم می توانیم 70 هزار نفر را اسکان داده و پذیرایی کنیم، هر شب هم نمایش رزمی داریم که کاری بدیع در فضای باز است و موجب تحول دانش آموزان می شود.

وی افزود:‌ از جمله کارهای فرهنگی دیگر ابداع نمایش غدیر است که از 3 سال قبل آغاز و امسال در 120 شهر تکرار شد.

رئیس سازمان بسیج، ساخت فیلم، پویانمایی و تولید بازی را نیز از دیگر فعالیت های بسیج برشمرد و گفت: در عرصه فضای مجازی هم بسیج حضور فعال دارد.

وی اصلی ترین مشکل در عرصه فرهنگی را غربی بودن علوم انسانی دانست و افزود: بسیج در حوزه امر به معروف و نهی از منکر هم به طور جدی وارد شده و نمونه های موفقی را هم معرفی کرده است از جمله یک پایگاه بسیج که موفق شده است 100 نفر را با ارشاد صمیمانه با مسجد و نماز جماعت پیوند دهد.

وی اصلاح اجتماعی از جمله برخورد با معضل بدحجابی، مواد مخدر، لاابالی گری و اوباشگری در برخی مناطق و نیز بی کاری را از جمله عرصه های کار بسیج برشمرد و گفت: بیشتر مشکل بی کاری به فرهنگ کار مربوط می شود و این کار هم فرهنگ سازی می خواهد.

سردار نقدی افزود: در هنر هم خلاء ‌بزرگ داریم و کار خوبی را بسیج هنرمندان در مورد تربیت و اخلاق هنر در اسلام آغاز کرده است تا بتوانیم مصونیت ایجاد کنیم.


نقدی :تنوع فعالیتهای بسیج در بعد فرهنگی


نویسنده:صادق سحرخوان ؛ تاریخ: سه شنبه 01 بهمن 1392


درباره وب

چت باکس

كتابخانه وبلاگ

لوگو دوستان
آخرين مطالب:|

codes and tools for blog