close
تبلیغات در اینترنت
آشنایی با بسیج سازندگی .
«فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ ما جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَكُمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَكُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ الله عَلَى الْكاذِبِينَ» سوره آل عمران آيه 61 «پس هركس در اين باره پس از دانشى كه تو را حاصل آمده، با تو محاجه كند، بگو: بياييد پسرانمان و پسرانتان و زنانمان و زنانتان و ما خويشان نزديك و شما خويشان نزديك خود را فرا خوانيم؛ سپس مباهله كنيم و لعنت خدا را بر دروغ‏گويان قرار دهيم»موضوعات

نویسندگان

آرشیو مطالب

لینکستان

مراجع تقليد


نرم افزار وبآواي وبلاگ

بسمه تعالی

 

اردوهای جهادی: مجموعه حرکت‎های خودجوش وسازمان یافته دانشجویان، طلاب، جوانان، و دیگر اقشار مردم، برای حضور فعال در مناطق محروم، با اهداف الهی در راستای خود سازی، خدمت رسانی و محرومیت زدایی است.

اهداف:

1. تحقق فرمان مقام معظم رهبری با بکارگیری و غنی سازی اوقات فراغت جوانان در عرصه های سازندگی و محرومیت‌زدایی.

2. هدف اصلی در برنامه‎های بسیج سازندگی معنویت‎افزایی، انسان سازی مبتنی بر ارزش‎ها و باورهای دینی و غنی‎سازی اوقات فراغت جوانان به ویژه بسیجیان می‎باشد.

3. کمک به محرومیت زدایی، بویژه در روستاها، مناطق محروم و مرزی.    

4. ایجاد شور و نشاط، تحرک و پویایی در بین جوانان و ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در سطح جامعه.

5. آشنا کردن جوانان و متخصصان با محرومیتها و مشکلات مناطق محروم، به عنوان آینده سازان و مسئولان آینده کشور.

6. افزایش رضایت مندی در بین آحاد جامعه و به تصویر کشاندن و نوید افق روشنی از آینده انقلاب اسلامی.

7. کمک به افزایش مهارت های فردی و گروهی و ترویج فرهنگ کار و تلاش.                        

8. بسیج امکانات و بکارگیری همه توانمندی ها با تکیه بر کارهای فرهنگی، محتوایی و عمق بخشی داخلی به نحوی که کلیه فعالیت های سپاه و بسیج با رویکرد خدمت رسانی و محرومیت زدایی باشد.      

9. هدف گذاری، سازماندهی وبرنامه ریزی برای جامعه هدف به نحوی که هر گروه جهادی معین یک روستا یا محله شود.                                        

عرصه های جهادی:

الف) فرهنگی: مجموعه فعالیت هایی که در راستای تربیت انسان های وارسته (جهادگران و اهالی) و جریان سازی فرهنگ جهاد، برای تحقق جامعه ی آرمانی مهدوی طرح ریزی و اجرا می گردد.

ب)عمرانی: خدمت رسانی به محرومین و رفع نیازهای عمرانی و سخت افزاری منطقه هدف در حد توانایی گروه جهادی و تبیین آیه شریفه «کونو دعاه الناس  بغیر السنتکم لیروا منکم الورع والاجتهاد والصلاه  والخیر فان ذلک داعیه» مردمان را به غیر گفتارتان به سوی اسلام و ارزش های دینی فرا خوانید تا در رفتار شما پرهیزگاری و تلاش و نماز و نیکی ببینند، چه این که این گونه دعوت کردن، اثر گذار است.

ج)آموزشی: برگزاری کلاس های آموزشی برای اهالی بخصوص کودکان، باتوجه به فرهنگ منطقه هدف در حوزه مسائل دینی و اعتقادی و... و عمل به این فرمایش حضرت آقا که «در حقیقت، بخش عمده(فعالیت های فرهنگی) همین بخش مربوط به فرهنگ کلاسی و آموزشی و تخصصی و انسان سازی- به معنای تربیت آدم های کارآمد و نیروی انسانی- است. تولید نیروی انسانی کارآمد برای اداره انقلاب، از دبستان ها و حتی تا حدودی ماقبل دبستان شروع می شود و به دانشگاه ها و مراکز تحقیق و مراکز عالی می رسد.»

د)سلامت و بهداشت: فعالیت های فرهنگ بهداشتی در طرح های جهادی برای آشنایی مردم منطقه با اطلاعات، آموزش ها و باید و نباید های بهداشتی و سلامت و نهادینه کردن این روش ها و اطلاعات، در وجود گروه های مختلف مردم منطقه محروم. در واقع ارائه این فرهنگ و نهادینه کردن آن به عنوان رفتار بهداشتی است، که به عنوان بخش مهمی از توسعه سلامت و بهداشت یاد می شود.

منبع :سایت بسیج سازندگی


نویسنده:صادق سحرخوان ؛ تاریخ: دوشنبه 07 بهمن 1392


درباره وب

چت باکس

كتابخانه وبلاگ

لوگو دوستان
آخرين مطالب:|

codes and tools for blog